Реал Сосиедад купа

Реал Сосиедад взе историческата купа на Испания

Реал Сосиедад победи Атлетик Билбао с 1:0 и за трети път в своята история завоюва купата на Испания. Финалната среща за миналия сезон се игра в Севиля. Двубоят, първи финал в историята между двата баски гранда, беше отложен заради пандемията от коронавирус. Целта беше да има фенове на стадиона, но такива нямаше и сега.

Единственият гол вкара 23-годишното крило на Реал Сосиедад Микел Оярсабал. Той се разписа от дузпа в 63-ата минута. Решението за нейното отсъждане беше разглеждано 5 минути от ВАР.

Синьо-белите взеха едва пети трофей в историята си и трета купа. Предишните им две са през 1909 и 1987 г.

След две седмици Атлетик Билбао ще има още един шанс за спечелване на трофея. На 17 април баският клуб ще спори във финала на тазгодишното издание на турнира с Барселона. Атлетик чака вече 37 години за купа, като в този период има три загубени финала.