ПСЖ - Барселона

ПСЖ отстрани Барселона, Ливърпул пак би Лайпциг

ПСЖ и Ливърпул се класираха за четвъртфиналите на Шампионската лига. Така те се присъединиха към Борусия Дортмунд и Порто, които направиха това вчера.

ПСЖ направи 1:1 с Барселона и продължава напред с общ резултат 5:2. Барса обаче направи изключително силно първо полувреме и само късметът помогна на парижани да не изостават в резултата. Килиан Мбапе откри от дузпа в 30-та минута, като това беше една от малкото атаки на домакините въобще в мача. Лионел Меси след отличен шут от далечна дистанция в 37-ата минута изравни – 1:1. Преди това Барса имаше четири чисти положения, но ги пропусна.

Ключовият момент в сблъсъка дойде в добавеното време на първата част. Тогава реферът отсъди дузпа за нарушение срещу Антоан Гризман. Меси стреля от бялата точка, но Навас изби в гредата, а после защитник изчисти. Това прекърши амбициите на гостите и след почивката отборът игра с много по-ниско настроение. Меси не беше изпускал дузпа в Шампионската лига от 2015-а година насам.

Така ПСЖ взе реваншт за обрата от 0:4 през 2017-а година. Тогава френският тим изглеждаше сигурен в успеха, но Барса го отвя с 6:1 в реванша. Каталунците не стигнаха до последните осем в турнира за първи път от 14 години.

Ливърпул спечели и втория мач с Лайпциг

Мърсисайдци взеха и втората среща с Лайпциг с 2:0. Също както първият мач и този се игра на стадион “Пушкаш Арена” в Будапеща. Ливърпул беше домакин, така че технически сложи край на серията от 6 поредни домакински загуби (макар че те са на „Анфийлд“).

През първото полувреме нямаше голове. Това означава, че червените вече 8 поредни първи полувреме нямат гол. Не е обаче защото нямаха положения, а защото Салах, Мане и Жота ги пропиляха. Все пак след паузата шампионът на Англия наложи волята си. Мърсисайджи стигнаха до два бързи гола в рамките на четири минути, дело на Мохамед Салах и Садио Мане. Салах вкара в 70-ата минута, Мане – в 74-ата. Асистенциите бяха на Жота и Ориги.

Египтянинът и сенегалецът вкараха и головете в първия мач между опонентите.