Реал Мадрид падна с 0:2 от Реал Сосиедад

Реал Мадрид - Реал Сосиедад
Пардо празува след 0:2

Реал Мадрид продължи с неубедителеното си представяне през 2019-а. След 2:2 срещу Виляреал през седмицата, сега Белия балет падна с 0:2 от Реал Сосиедад. При това на своя „Сантяго Бернабеу“. Мачът бе официален повторен дебют за новия треньор на гостите Иманол Алгуасил.

Баските направиха много силен мач в столицата, а домакините бъркаха твърде много. И при повече късмет Реал Сосиедад можеше и да си тръгне с по-изразителен резултат. Загубата е втора за Реал Мадрид на „Бернабеу“ през сезона. Предишната бе от Леванте с 1:2.

Реал Сосиедад откри още с първата си атака

Още с първата си атака гостите стигнаха до дузпа – Каземиро повали Микел Мерино. Уилям Жозе стреля мощно в средата на вратата, за да изведе гостите напред. Това се оказа и единственият точен удар за баските през първото полувреме. Кралския клуб натисна здраво, но срещна героичните намеси на вратаря Херонимо Рули. Веднъж и гредата помогна на аржентинеца.

Ситуацията между Рули и Винисиус
Реал Мадрид играе 30 минути с човек по-малко

Задачата на домакините стана още по-трудна, след като в 61-ата минута Лукас Васкес бе изгонен. Само три минути по-късно реферът подмина положение за дузпа в полза на Белия балет. Херонимо Рули повали Винисиус в наказателното поле, но съдията Монтеро остави играта да продължи.

Реал тръгна ва банк в края и получи втори гол. Това се случи в 83-ата минута, когато Уилям Жозе центрира към Рубен Пардо и той с глава направи 0:2. В добавеното време Жозе излезе сам срещу Куртоа, но пропусна.

Така Реал Мадрид остана пети в класирането с 30 точки, на седем зад Барселона.