Барселона се върна на върха в Испания – ВИДЕО

Барселона се върна на върха в Примера. Това се случи, след като тимът победи с 2:0 Виляреал, а досегашният лидер Севиля направи 1:1 с Алавес. Успехът бе едва втори за тима в последните пет мача.

Каталунците бяха без доста контузени играчи и определено си пролича. Макар че е близо до дъното Виляреал имаше няколко чисти положения и не отстъпваше с много на Барса. Жълтата подводница дори можеше да излезе напред в резултата. Морено обаче само уцели гредата, след като преодоля Ленгле.

Домакините поведоха в 36-а минута. Усман Дембеле центрира отдясно, а Пике засече с глава за 1:0.

Барселона - Севиля
Аленя празнува първия си гол за Барса
Аленя бележи първия си гол за Барселона

Барса сложи точка на спора в 87-а минута. Тогава Меси изведе младока Карлес Аленя и той се разписа за 2:0. Това бе първият му гол за клуба и дойде в петия му мач като резерва в Примера. Малко по-късно самият Меси имаше шанс да се разпише, но не успя.

Севиля стигна само 1:1 срещу Алавес

Четвъртият Алавес натисна много сериозно през първото полувреме и заслужено откри резултата. Попадението бе дело на Джони след центриране отдясно.

След почивката Промис и Васкес изпуснаха добри положения да изравнят. Все пак гостите стигнаха заслужено до попадение. Васкес изведе Сарабиа отляво, а той центрира за Бен Йедер – 1:1.