Реал Мадрид измъкна 1:0 в гостуването на Уеска – ВИДЕО

Реал Мадрид записа минимален успех при визитата на новака Уеска в среща от 15-ия кръг в Ла Лига. Тимът на Сантяго Солари достигна до единственото попадение в срещата още в осмата минута. Точен бе Гарет Бейл, който получи подаване от Одриосола, и отбеляза във вратата на Александър Йованович.

Домакините по никакъв начин не отстъпваха на своя по-именит противник, но липсата на класа се оказа решаваща. Малко след като уелският национал вкара за 0:1, Авила имаше възможност да изравни, но ударът му бе неточен.

В 25-та минута Бейл можеше да отбележи второто си попадение, но шутът му бе отразен от Йованович.

Уеска - Реал Мадрид
Хорхе Мирамон е изпреварил Бензема

През втората част отново Авила имаше шанс да изравни, но Куртоа спаси. Малко след това Лукас Васкес пропусна да вкара за 2:0. В последните минути Лопес стрл неточно за домакините. После Кристиан Ривера получи възможност да донесе точката на новаците, но изстрелът му бе блокиран от защитник на Реал Мадрид.

В крайна сметка гостите издържаха и спечелиха. Така те се завърнаха на четвъртата позиция във временното класиране, на пет точки от лидера Барселона.