Юнайтед - Валенсия

Разочароващи равенства за Юнайтед и Байерн

Манчестър Юнайтед и Байерн продължиха със слабото си представяне в последната седмица. И двата тима завършиха наравно в мачовете си в Шампионската лига. Юнайтед направи 0:0 с Валенсия на „Олд Трафорд“, като това бе четвърти пореден мач без победа за червените дяволи. Байерн пък направи 1:1 с Аякс в Мюнхен и записа треи пореден неуспех за една седмица.

Скука в Манчестър

В Манчестър двата тима не предложиха почти нищо стойностно в сблъсъка помежду си. Тимът на Жозе Моуриньо стартира силно благодарение на върнатите в титулярния състав Рашфърд и Санчес. Гостите обаче имаха по-добрите положения преди почивката. Двата най-добри шанса за домакините дойдоха в края. Първо в 86-а минута Маркъс Рашфорд удари гредата след пряк свободен удар. После Ромелу Лукаку, който през първото полувреме не докосна топката в половината на Валенсия, пропусна от изгодна позиция.

Байерн - Аякс
Топката вече е зад гърба на Нойер
Байерн изпусна аванс в Мюнхен

В Мюнхен тимът на Нико Ковач поведе рано срещу Аякс. Още в четвъртата минута Матс Хумелс вкара за 1:0. Той бе една от трите промени за баварците, заедно с Хави Мартинес и Томас Мюлер. Резерви пък останаха Зюле, Ренато Санчес и Хамес. За Мюлер това бе мач номер 450 за клуба и той можеше да се разпише на два пъти. И в 17-ата, и в 19-ата минута обаче Мюлер не успя да преодолее Онана.

И вместо баварците да се възползват от положенията си, 20-годишният Нусаир Мазрауи изравни в 22-ата. Той беше изведен от Тадич и спокойно реализира под плонжа на Нойер. Байерн продължи да доминира и отправи 17 удара към вратата на Онана. Влезлият като резерва Хамес дори уцели гредата.