Уест Хем - Юнайтед

Юнайтед пак се издъни, Сити, Арсенал и Тотнъм спечелиха

Манчестър Юнайтед се издъни отново, този път срещу Уест Хем. Тимът на Жозе Моуриньо падна с 1:3 в Лондон и записа трети мач без победа. Така червените дяволи записаха най-лошия си старт на сезон от 29 години насам. Чуковете, които започнаха кошмарно с четири поредни поражения, сега са в серия от три срещи без загуба.

Домакините започнаха по отличен начин и поведоха след само пет минути. Капитанът Марк Ноубъл изведе Пабло Сабалета, той пусна към Фелипе Андерсон, който с пета разстояние реализира за 1:0. В края на първата част тимът на Мануел Пелегрини увеличи преднината си. Удар на Андрий Ярмоленко се отби от Виктор Линдельоф и влетя в мрежата зад Де Хеа за 2:0.

Моуриньо замени след почивката шведския бранител с Маркъс Рашфорд в търсене на попадение. Смяната оказа своето положително вляние и именно младият англичанин върна един гол в 71-та минута. Радостта на Юнайтед обаче бе краткотрайна – Марко Арнаутович подпечата успеха на домакините след пас на Марк Ноубъл.

Сити - Брайтън
Агуеро бележи за 2:0 в полза на Сити
Сити излезе временно първи

Манчестър Сити временно излезе първи в класирането. Тимът на Пеп Гуардиола победи Брайтън с 2:0 с голове на Стърлинг и Агуеро. Стърлинг откри резултата след половин час игра. Той завърши отлична контраатака, възползвайки се от подаване на Сане. Агуеро сам започна атаката за втория гол, размени пасове със Стърлинг и се разписа в 65-а минута. Сити имаше 80% владеене на топката и общо 851 паса (срещу само 210 за Брайтън).

Тотнъм и Арсенал продължават преследването

Тотнъм и Арсенал също спечелиха срещите си, за да запазят дистанцията до лидерите. Шпорите надвиха комфортно Хъдърсфийлд с 2:0 с два гола на Хари Кейн. Той се разписа за 0:1 в 25-а минута, а девет по-късно вкара дузпа, за да успокои столичани. Хъръдсфийлд продължава да няма победа през сезона.

Арсенал се справи с Уотфорд на „Емиратс“ със същия резултат, макар че попаденията паднаха доста късно. Каткарт си вкара автогол за 1:0 в 81-а минута, а Йозил оформи крайното 2:0 две минути по-късно. И в двете атаки, довели до попаденията, бе замесен влезлият като резерва Алекс Иуоби.