Венеция - Милан
Снимка: twitter.com/acmilan

Милан би във Венеция и излезе първи – ВИДЕО

Милан спечели лесно визитата си на Венеция с 3:0 и излезе първи в класирането. Головете за росонерите вкараха Златан Ибрахмович и Тео Ернандес, който се разписа на два пъти. Домакините играха с човек по-малко половин час, тъй като Михаел Свобода беше изгонен.

Победата е трета поред за тима на Стефано Пиоли в Серия А. Така Милан поведе в класирането с две точки повече от Интер. Интер обаче е с два мача по-малко.

Милан стартира с гол още във втората минута. Рафаел Леао проби опасно по левия фланг и подаде на Златан Ибрахимович. Шведът пък вкара в опразнената врата за 0:1. Венеция стана 80-ят различен клуб от Топ 5 първенствата на Европа, срещу когото той реализира. Единственият друг играч с това постижение е Кристиано Роналдо. Ибра има вече осем гола този сезон, като седем от тях са във визити. Шведът се разписва в шесто поредно гостуване и има 22 попадения в 25 визити след завръщането си в Милано.

След бързото попадение Леао и Флоренци можеха да покачат на 0:2, но Серхио Ромеро спаси и в двата случая. И той обаче беше безпомощен в началото на втората част. Леао изведе Тео Ернандес, той проби и вкара второто попадение за гостите. В 58-ата минута Златан отне топката от Свобода, подаде на Ернандес, но неговият удар беше избит с ръка от играча на Венеция. Реферът изгони Свобода, а Ернандес вкара отсъдената дузпа за 0:3. Така той стана първият защитник в историята на Милан, реализирал по два гола в три различни мача.