Марсилия

Марсилия оцеля в Залцбург след продължения и е на финал

Олимпик Марсилия се класира по драматичен начин за финала в Лига Европа. Френският тим загуби с 1:2 реванша с Ред Бул Залцбург, но с общ резултат 3:2 продължава напред.

Въпреки комфортния аванс от първия мач, играчите на Руди Гарсия трябваше да се борят до последно за мястото си във финала. След нулево равенство на почивката, през втората част Залцбург успя да заличи пасива си само за 12 минути. Амаду Айдара откри резултата в 53-ата минута, а малко по-късно бранителят на гостите Буна Сар си отбеляза автогол за 2:0.

Редовното време завърши при този резултат и така срещата влезе в продължения. Малко преди края на допълнителните 30 минути Марсилия нанесе своя удар, реализирайки решаващия гол. Попадението бе дело на Роландо в 116-ата минута, а асистенцията на Дмитри Пайе, който подаде и за двата гола във Франция. Малко по-късно домакините останаха и с човек по-малко заради втори жълт картон на голмайстора Айдара.

Финалът е на 16 май

Така Марсилия ще спори с Атлетико Мадрид за трофея на 16 май в Лион. Това ще е първият европейски финал за френския тим от 14 години насам и общо пети в история му.