Атлетико

Атлетико преодоля Арсенал и пак е на финал в Лига Европа

Отборът на Атлетико Мадрид се класира за финала на турнира Лига Европа, след като победи Арсенал с 1:0 у дома в реванша между двата тима. По този начин възпитаниците на Диего Симеоне отстраниха съперника си с общ резултат 2:1, след като първата среща в Лондон завърши 1:1.

На стадион „Уанда Метрополитано“ в испанската столица двубоят започна неприятно за гостите, след като още в началните минути капитанът на тима Лоран Кошчелни получи тежка контузия в ахилеса и трябваше да напусне принудително терена. Травмата почти сигурно ще попречи на бранителя да участва на Световното първенство в Русия това лято.

„Артилеристите“ бяха по-активни в търсене на нужния им гол, но бяха наказани на контраатака точно преди почивката, когато Диего Коста бе добре изведен от Антоан Гризман и не сбърка, останал очи в очи с Давид Оспина. След почивката домакините се отбраняваха умело и бяха опасни на контраатака, но повече голове така и не паднаха и в крайна сметка мадридчани спечелиха с 1:0, за да се класират за финала на надпреварата, който ще се играе на 16 май в Лион.