Манчестър Сити - Родъръм

Манчестър Сити отнесе Родъръм със 7:0 за ФА Къп

Манчестър Сити се класира с лекота за четвъртия кръг във ФА Къп, като отнесе със 7:0 Родъръм. Головете вкараха Стърлинг, Фоудън, Жезус, Марез, Отаменди и Сане. А Аджай от гостите прати топката в собствената си врата. Шампионът на Англия вкара седем гола в турнира за пръв път от 1968-а, когато надви Рединг пак със 7:0.

Пеп Гуардиола даде шанс на някои от футболистите, които играят по-рядко. Едерсон, Джон Стоунс и Стърлинг обаче започнаха, след като бяха играли и срещу Ливърпул преди три дни. Титуляри бяха и Де Бройне, Отаменди и Гюндоган.

Гол след гол за Манчестър Сити

Сити натисна още от началото и откри в 12-а минута. Де Бройне изведе Стърлинг и той не сбърка. Едва в края на първата част домакините пак се развихриха и стигнаха до нови два гола. В 43-ата минута Фил Фоудън засече центриране на Гюндоган за 2:0. А в добавеното време на първата част Аджай си вкара автогол.

След почивката шампионът продължи да напада и да бележи. В 52-ата минута Стърлинг изведе Жезус и той реализира отблизо. В 73-ата минута гражданите стигнаха до пети гол, дело на Марез, след още една асистенция на Гюндоган. Само пет минути по-късно германският подаде за ново попадение. Този път той центрира от корнер и Отаменди засече за 6:0. Крайното 7:0 оформи Лерой Сане пет минути преди края.

Фулъм и Шефилд Юнайтед изненадващо отпаднаха

Денят обаче донесе и две големи изненади. Елитният Фулъм загуби от Олдъм с 1:2 като домакин и напусна турнира. Олдъм е в Лига 2 – с 59 места под лондонския тим. Драмата в Лондон бе в края. Олдъм изравни в 76-а минута от дузпа. Малко по-късно и домакините получиха наказателен удар, но Митрович стреля във вратаря Иверсен. А в 88-а минута Калъм Ланг вкара за 1:2.

Шефилд Юнайтед пък отпадна от Барнет, който е въобще извън футболната лига. Отборът от Чемпиъншип загуби с 0:1 от тим, който е с 84 позиции зад него в пирамидата на футбола в Англия. Единственият гол на „Брамал Лейн“ вкара Шакил Колтърст от дузпа в 21-а минута. Така Барнет стигна до четвъртия кръг за първи път от 11 години.