Левски - Лудогорец
Снимка: facebook.com/levskiofficial

Лудогорец надви Левски след дузпи за Суперкупата

Лудогорец взе Суперкупата на България, след като надви Левски след изпълнение на дузпи. В редовното време двубоят на Националния стадион „Васил Левски“ завърши 2:2. При дузпите зелените триумфираха след 4:3.

Мачът се игра пред около 20 000 зрители, повечето от които разбираемо бяха за сините. В двубоя имаше хубав футбол и доста положения за гол.

Георги Миланов изведе Левски напред в 42-ата минута. След почивката Лудогорец успя да обърне резултата в рамките на три минути. На два пъти се разписа Кирил Десподов – в 69-ата и в 72-ата минута от дузпа.

Във втората минута на добавеното време защитникът на сините Келиан Ван дер Кап изравни – 2:2. По регламент няма продължения, а директно дузпи.

Суперкупата е шеста за орлите – предишните са през 2012, 2014, 2018, 2019, 2021 г. Левски остава с три трофея от турнира.