Ботев Враца - Левски
Снимка: .facebook.com/BotevVratzaOfficial

Левски взе четвърта поредна победа

Левски спечели за четвърти пореден път в efbet Лига – 2:0 над Ботев Враца в осмия кръг. Сините стартираха със загуба от ЦСКА 1948, а освен това имат три отложени мача. Визитата във Враца беше и първото гостуване на столичани през сезона.

Андриан Краев откри резултата в 30-ата минута, разписвайки се с глава. Той засече центриране на Филип Кръстев от корнер. Второто попадение вкара Илиян Стефанов, който беше точен в 83-ата минута. Той се възползва от асистенция на Ивелин Попов.

Сините играха близо 50 минути с човек повече, тъй като Сантяго Монтоя беше изгонен в 42-ата минута. Тимът на Станимир Стоилов също завърши с десет души – Ноа Сонко Сундберг получи директен червен картон в края.

Левски има 12 точки и е на седмо място в класирането. Ботев Враца има седем точки и е 12-и в подреждането.