Ливърпул - Аталанта

Ливърпул вкара пет гола, Байерн – шест

Ливърпул разби Аталанта в Бергамо с 5:0, за да продължи със стопроцентова успеваемост в Шампионската лига. Хеттрик реализира Диого Жота, по веднъж вкараха Мохамед Салах и Садио Мане. Мърсисайдци са вече с три победи от първите си три срещи в група D при това без допуснат гол.

Жота се разписа в 16, 33 и 54 минути. Салах и Мане вкараха в началото на второто полувреме. Португалецът има вече 7 попадения в 10 срещи за Ливърпул. Той стана и деветият играч на червените с хеттрик в Европа.

В другия мач от групата Аякс надви Мидтиланд в Дания с 2:1. Всичките голове паднаха още до 18-ата минута. Тадич в първата и Промис в 13-ата направиха 0:2. После Кажуст намали на 1:2, но домакините нямаха сили за повече. Божидар Краев влезе в игра за Мидтиланд четвърт част преди края. Той беше фаулиран на няколко пъти, но не се отличи с нищо повече.

Байерн вкара шест на Залцбург

Шампионът на Европа Байерн Мюнхен се измъчи доста повече, отколкото показва резултатът в Залцбург. Ред Бул повече в началото чрез Бериша, но Левандовски изравни от дузпа в 21-ата минута. В самия край на полувреме Кристенсен си вкара автогол за 1:2. след час игра обаче резервата Окугава изравни – 2:2. Баварците обаче реализира четири гола в последните 10 минути. Боатенг, Сане, пак Левандовски и Ернандес оформиха разгрома. Любопитно е, че по-рано и Борусия Мьонхенгладбах вкара шест гола във визита – при 6:0 над Шахтьор Донецк.