Шахтьор - Мьонхенгладбах

Мьонхенгладбах разцепи Шахтьор с 6:0

Борусия Мьонхенгладбах взе първата си победа в Шампионската лига този сезон. Гладбах отнесе Шахтьор Донецк с 6:0 като тост. Отборът от Бундеслигата не беше вкарвал шест гола в Европа от 45 години. През 1975-а Гладбах разби с 6:1 Вакер Инсбрук в турнира за КЕШ.

Предишната победа на немски отбор в Украйна в Шампионската лига беше преди 26 години. Тогава Байерн надви Динамо Киев.

В предишните си два двубоя тимът на Марко Розе допусна равенства с голове в последните минути. Гладбах направи 1:1 във визитата си на Интер и 2:2 в домакинството на Реал Мадрид. Сега обаче Борусия беше безапелационен. С петте си точки Мьонхенгладбах излезе начело в класирането. Шахтьор има 4 точки, Интер – 2, Реал Мадрид – 1.

Тимът започна изключително активно, като двамата крайни защитници играха като крила, а Крамер се връщаше като трети в отбрана. И не беше изненада, че Плеа откри още в 8-ата минута след центриране на десния бек Лайнер. Десетина минути по-късно Крамер вкара за 0:2 след пас на Щиндл. До края на полувреме пак Плеа и Бенсебайни сложиха точка на спора, вкарвайки за 0:4. Щиндл записа асистенция за попадението на Плеа, а в 65-минута двамата смениха ролите си. Плеа изведе Шиндл и той реализира за 0:5. Французинът завърши хеттрика си в 78-ата минута след пас на Тюрам – 0:6.

В другия ранен мач от Шампионската лига тази вечер Локомотив Москва и Атлетико Мадрид направиха 1:1. Гостите откриха в 18-ата минута чрез Хименес, Миранчук изравни от дузпа седем по-късно. Локомотив събра две точки, Атлетико има четири.