Азар, Реал - Уеска

Азар вкара след година пауза за Реал Мадрид

Еден Азар вкара първия си гол от над една година и изведе Реал Мадрид до убедителна победа над Уеска. Кралският клуб спечели с 4:1 и излезе начело в класирането.

Азар отбеляза завръщането си в стартовия състав с прекрасен гол от далечно разстояние в 40-та минута. Така той служи край на суша, продължила 392 дни. За последно Азар се разписа срещу Гранада на 5 октомври.

Още преди почивката Карим Бензема удвои аванса на Белия балет. След почивката Федерико Валверде направи 3:0, а Давид Ферейро вкара гол за новаците. В заключителните мигове Бензема се разписа за втори път за крайното 4:1.

Победата беше първа за Реал в послендите три домакинства. Преди това тимът на Зинедин Зидан падна с 0:1 от Кадис и с 2:3 от Шахтьор Донецк.