Ливърпул - Лестър, Жота

Ливърпул победи Лестър, Жота влезе в историята

Раздираният от кадрови проблеми тим на Ливърпул победи Лестър с 3:0. С трите точки червените се изравниха на върха на класирането с Тотнъм. И свалиха оттам лисиците, които бяха начело преди началото на кръга.

Домакините поведоха в 21-ата минута, когато Джони Еванс си вкара автогол. Малко преди почивката Диого Жота покачи на 2:0. С попадението си той влезе в историята на Ливърпул. Португалецът стана първият футболист, разписал се в четирите си първи мача на „Анфийлд“. В края Роберто Фирмино направи 3:0 след удар с глава. А освен това тимът на Юрген Клоп удари и три греди.

Червените бяха без Ван Дайк, Александър-Арнолд, Гомес, Хендерсън и Салах. Въпреки това Лестър така и не съумя да затрудни мърсисайдци.