Тотнъм - Манчестър Сити

Тотнъм си върна върха с 2:0 над Ман Сити

Тотнъм се върна на върха в класирането във Висшата лига, след като победи Манчестър Сити с 2:0. Шпорите имат 20 точки, две повече от втория Челси. Тимът на Жозе Моуриньо ще остане там и след кръга, ако Лестър не победи Ливърпул. Другият вариант е Ливърпул да накаже сините с 10 гола разлика.

Тотнъм игра много ефикасно и премерено срещу Сити. Ранният гол на Хюн-Мин Сон – още в петата минута – също помогна. Кореецът беше изведен от Ндомбеле, за да вкара за 1:0. Това беше девети негов гол в също толкова кръга през сезона. После попадение на Сити, вкарано от Лапорт, беше отменено от ВАР. Причината – игра с ръка на Габриел Жезус.

Лондончани издебнаха гостите и в 65-ата минута стигнаха до втори гол. Той беше дело на резервата Джовани ло Селсо. При това само 35 секунди, след като той се беше появил на терена. Асистенцията беше на Хари Кейн.

Единственият проблем за Тотнъм дойде в самия край, когато Алдерферелд напусна заради контузия.