Ливърпул - ПСЖ

Ливърпул спечели с 3:2 срещу ПСЖ в луд мач

Ливърпул измъкна драматична победа над ПСЖ в най-чакания мач от първия ден на груповата фаза на Шампионската лига. Червените спечелиха с 3:2 с гол в първата минута на добавеното време.

Тотална доминация на Ливърпул

Тимът на Юрген Клоп триумфира заслужено, но сам си причини за драмата. Мърсисайдци мачкаха парижани и напълно заслужено стигнаха до два гола аванс. Стъридж откри след половин час в своя първи мач като титуляр в Лигата от шест години насам. Само шест минути по-късно домакините получиха дузпа заради ненужно нарушение на Бернат в наказателното поле. А Джеймс Милнър реализира с лекота за 2:0.

Съвсем скоро обаче ПСЖ намали. И то от абсолютно нищо. Лошо изчистване стигна на пътя на Томас Мюние, а десния бек спокойно вкара за 2:1. Това бе и резултатът на почивката.

Един точен удар – един гол за ПСЖ

Червените контролиаха нещата през второто полувреме и дори вкараха още един гол. Попадението на Мо Салах обаче бе отменено заради нарушение на Стъридж срещу вратаря Ареола.

Страховитото офанзивно трио на Томас Тухел пък бе незабележимо. Толкова незабележимо, че отправи само един точен изстрел. Но той доведе до изравнителен гол. Мо Салах загуби топката в центъра, тя стигна до Килиан Мбапе, който реализира за 2:2.

Мбапе изравнява резултата на „Анфилд“

После обаче Мбапе загуби топката след ъглов удар в полза на червените, а резервата Фирмино я прати в мрежата за 3:2.