Левски се справи с лекота с Дунав – 3:0

Левски

Левски започна декември на чисто, след като в мач от 17-ия кръг на Първа лига победи с 3:0 Дунав Русе. Сините бяха в серия от две последователни загуби – от Черно море и Ботев Враца, но в днешната среща показаха силна игра и заслужено спечелиха.

Жерсон Кабрал вкара два гола за успеха (21 и 28), а Станислав Костов отбеляза дежурното си попадение – негово 14-то за сезона. Така той излизе временно начело при голмайсторите.

Левски вкара и трите гола през първото полувреме

Столичани започнаха активно и натискаха в търсене на ранен гол. Той бе постигнат след удар от границата на наказателното поле на Жерсон Кабрал. Крилото проби отдясно, след което шутира в центъра на вратата. Филип Димитров не се на намеси добре и топката влезе в мрежата. Седем минути по-късно Обертан бе фаулиран в наказателното поле от Мартин Ковачев и Кабрал реализира отсъдената дузпа – 2:0. В 38-та минута Обертан направи двойно подаване и пусна успореден пас на голлинията, който Костов вкара за 3:0.

След почивката сините намалиха темпото. Все пак те имаха още няколко положения, но ги изпуснаха.

Трите точки означават, че Левски събира 37, но остава на третата позиция – на точка от ЦСКА и на четири от Лудогорец. Двата тима са и с мач по-малко. За Дунав това бе 11-то поражение, което го оставя на 12-та позиция с актив от 14 точки.

Ботев Пловдив разби Берое в дербито на Тракия

По-рано Ботев Пловдив разби Берое с 4:1 в дербито на Тракия. Тимът на Николай Киров се възползва от многото грешки в играта на гостите и се доближи на точка зелените.

Срещата започна равностойно и без голови положения, но след това двата отбора избухнаха и вкараха три попадения за четири минути. В 30-та минута Густаво Афонсо центрира добре отляво, а Кристиан Димитров откри резултата в полза на домакините. Само две минути по-късно Тодор Неделев изведе страхотно Серкан Юсеин, който подаде на Антонио Вутов за 2:0. След още две минути тимът на Александър Томаш отговори чрез Мартин Камбуров, който бе намерен от Рубен Бригидо.

След почивката грешките в играта на гостите продължиха. В 57-та минута Юсеин се възползва от поредната и изведе Афонсо на празна врата за 3:1. Точка на спора сложи Вутов в 77-та минута, когато реализира втория си гол след самостоятелен пробив.