Леверкузен - Лудогорец

Лудогорец спечели точка в Леверкузен – СНИМКИ

Байер Леверкузен и Лудогорец фиксираха 1:1 в двубой от група А в Лига Европа, който се игра на „БайАрена“. Резултатът бе без значение и за двата тима. Българският шампион е без шансовете си за излизане от групите, докато домакините продължават напред.

Германският тим игра с доста резерви – в сравнение с победата с 2:0 над Щутгарт на терена бе само Арангис. Хайко Херлих пуснах в игра Йозджан, Рецос, Драгович, Вендел, Шрек, Паулиньо и Кийсе Телин. За Шрек това бе дебют в първия тим. Байер доминираше през първите 45 минути, но не успя да създаде чисти положения. Рецос пък получи контузия и бе заменен от Баумгартлингер.

Марселиньо бележи в полза на Лудогорец

Паулиньо, Шрек и Бейли изпуснаха шансове за домакините в началото на второто полувреме. После орлите изравниха играта. В 68-ата минута пред Якуб Шверчок се откри идеална възможност, след като се озова сам срещу вратаря, но не успя.

Шверчок пропуска и се ядосва

Минута по-късно обаче разградчани получиха нов шанс. Този път Марселиньо бе изведен от Шверчок срещу Рамазан Йозджан и хладнокръвно направи 0:1. Бразилецът се появи на терена само пет минути по-рано на мястото на Жоао Пауло.

Домакините се добраха до равенството пет минути преди края. Тогава Мичел Вайзер се възползва от лошо отбита топка от вратаря на Лудогорец Ренан и от малък ъгъл я заби в мрежата.

Баумгартлингер поздравява Вайзер за гола

В другия мач от групата Цюрих загуби от АЕК Ларнака с 1:2. Така Леверкузен води в подреждането с 10 точки, Цюрих има 9, АЕК – 5, а Лудогорец – 3.

В последния кръг АЕК посреща Байер, а Лудогорец приема Цюрих.