Лацио - Фиорентина

Лацио съкрати разликата до Юве след обрат – ВИДЕО

Лацио постигна ценен успех срещу Фиорентина с 2:1 в двубой от 28-ия кръг на Серия А. Така орлите останаха в борбата за Скудетото. Те изостават на четири точки от лидера Ювентус.

На „Олимпико“ Франк Рибери даде аванс на виолетовите в 25-та минута. Той вкара великолепен гол, след като мина между трима защитници на столичани. После Стракоша на два пъти спаси вратата си от втори гол.

След почивката тимът на Симоне Индзаги се хвърли в търсене на обрат и Чиро Имобиле изравни след точно реализирана дузпа. Той се разписа за 28-и път от началото на сезона. Дузпата обаче беше отсъдена за спорно нарушение срещу Фелипе Кайседо. На повторенията се видя, че нападателят пада в наказателното поле без контакт със съперник.

В 83-та минута Луис Алберто оформи обрата и донесе трите точки на Лацио. В края нервите на Душан Влахович не издържаха и той бе изгонен с директен червен картон. Фиорентина продължава да няма успех след рестарта на Серия А и е на шест точки от опасната зона.

Каляри и Торино си вкараха шест гола

В по-ранна среща Каляри надви Торино с 4:2 в атрактивен сблъсък. Домакините поведоха с 3:0 след попаденията на Нейтън Нандес, Джовани Симеоне и Раджа Наинголан. Гостите се върнаха в мача след головете на Глейсон Бремер и Андреа Белоти. Жоао Педро от дузпа сложи точка на спора в 68-та минута.