Ювентус - Лече

Ювентус дръпна със седем точки след 4:0 над Лече – ВИДЕО

Ювентус поведе със седем точки на върха на класирането в Серия А, след като разби Лече с 4:0. Това беше първи мач от 28-ия кръг.

В Торино гостите, които са в зоната на изпадащите, удържаха натиска на бианконерите през първото полувреме. И то въпреки че останаха с човек по-малко в 32-та минута. Тогава централният защитник Фабио Лучони получи директен червен картон.

Ювентус вкара 4 гола за едно полувреме

Юве обаче се разигра след почивката и не остави шанс на южняците. Осем минути след почивката Пауло Дибала откри резултата в полза на домакините. Той се разписа във втори пореден мач. После Кристиан Роналдо вкара от дузпа. Това беше гол номер 23 за него в 24 мача в Серия А през сезона. Португалецът записа и две асистенции. Другите попадения добавиха Гонсало Игуаин и Матайс де Лихт.

Ювентус събра 69 точки и води със седем през втория Лацио. Римляните приема Фиорентина по-късно тази вечер. Лече остава в опасната зона с актив от 25 точки. Тимът е под чертата заради по-лошата си голова разлика от 16-я Дженоа.