Дженоа - Ювентус

Ювентус и Лацио продължиха гонитбата – ВИДЕО

Ювентус и Лацио взеха победи в 29-я кръг на Серия А и продължиха гонитбата за титлата. Бианконерите надвиха Дженоа с 3:1, Лацио обърна Торино с 2:1. Ювентус има 72 точки, орлите – 68.

На стадион „Луиджи Ферарис“ в Генуа нямаше голове през първото полувреме. В 50-ата минута обаче Пауло Дибала откри резултата – 0:1. Само шест минути по-късно Кристиано Роналдо удвои преимуществото на гостите. Това беше 24-и гол за него в 25 мача в Серия А. Той се разписа с великолепен удар извън наказателното поле.

В 73-ата минута Дъглас вкара трети гол във вратата на Дженоа – 0:3. Той се разписа по още по-красив начин от Роналдо. Три 3 минути по-късно Андреа Пинамонти намали изоставането и този резултат се запази до края.

Обратът на Лацио

В Торино столичани получиха ранен гол от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Чиро Имобиле. Тя беше реализира от Пелоси още в петата минута. После обаче орлите натиснаха здраво. Имобиле имаше два шанса да се реваншира, но стреля над гредата.

В началото на второто полувреме Имобиле имаше трети шанс. Този път той заложи на точността вместо на силата и вкара за 1:1. Асистенцията беше на Луис Алберто – 14-а за него през сезона. После удар на Марко Пароло от границата на наказателното поле рикошира в бранител и влетя в мрежата за 1:2.

Така за втори пореден път столичани обърнаха мач, за да спечелят. Преди три дни те се справиха по подобен начин с Фиорентина.