Вердер - Борусия Дортмунд, Холанд

Холанд пак вкара и Дортмунд спечели, Гладбах се издъни

Борусия Дортмунд победи Вердер Бремен с 2:0 като гост на стадион „Везерщадион“ в 23-ия кръг на Бундеслигата. Единият от головете бе дело на Ерлинг Холанд, който вече има 12 попадения за тима.

Гостите поведоха в резултата с гол на защитника Дан-Аксел Загаду в 52-ата минута. В 66-ата точен бе Холанд. До края той имаше още няколко положения, но ги пропусна. Санчо и Хакими също не успяха да вкарат. Така Борусия си върна за отпадането за купата с 2:3 от Вердер преди три седмици.

Жълто-черните поне за няколко часа се настаниха на второто място зад Байерн. Дортмунд има 45 точки, колкото и Лайпциг, който по-късно днес гостува на Шалке 04. Вердер остава в зоната на изпадащите на предпоследното 17-о място със 17 точки.

Хофе спря Гладбах с късен гол

Четвъртият Борусия Мьонхенгладбах обаче се издъни срещу Хофенхайм. Гладбах поведе с 1:0 още в 11-ата минута чрез Гинтер. После имаше шанс да вкара и втори. Тимът обаче изпусна дузпа – ударът на Плеа бе спасен от Бауман. После гол на домакините бе отменен от ВАР за игра с ръка. А в 92-ата минута Лукас Рибейро изравни с първия си гол за Хофенхайм. При това бразилецът вкара в дебюта си.