Байерн - Падерборн

Левандовски спаси Байерн срещу последния

Роберт Левандовски вкара поредните си два гола през сезона, за да донесе измъчен успех на Байерн над Падерборн с 3:2. Лидерът в Бундеслигата повеждаше с 1:0 и 2:1, но последният в класирането изравняваше. Две минути преди края обаче полякът вкара за 3:2. Това бяха 24 и 25 гол за него в 23 срещи от настоящия шампионат. До този момент няма друг футболист в историята с подобно постижение.

Първият мач между тези съперници през сезона също завърши 3:2 в полза на шампиона. Тогава обаче Падерборн изоставаше с 0:3 преди да върне две попадения.

Грешка на Нойер шокира Байерн

Може би заради визитата на Челси в Шампионската лига тимът на Ханзи Флик не започна особено настоятелно. Домакините имаха две положения, но Цингерлен, роден в Мюнхен и изкарал 16 години в школата на клуба, ги спаси. Все пак той капитулира в 25-ата минута. Тогава Толисо пусна към Гнабри и той се разписа за 1:0. Минута преди почивката обаче аутсайдерът изравни. Нойер сбърка в опит да пресече подаване и Србени вкара за 1:1.

Второто полувреме продължи по същия сценарий. Байерн нападаше, но или изпускаше, или Цингерле спасяваше. Флик реагира като пусна в игра Коман и Мюлер. Героят обаче бе друг. Гнабри намери Левандовски и той направи 2:1. Това се случи в 70-ата минута, но само пет по-късно Падерборн пак изравни. Хубава контра доведе до удар на Ястжембски, Нойер спаси, но Михел вкара добавката за 2:2.

Левандовски и Гнабри обаче не се примириха и нова комбинация между тях доведе до победния гол. Така Гнабри записа участие и в трите попадения за Байерн.