Франция победи Уругвай, Мбапе с проблем в рамото

Мбапе, Франция

Франция спечели с 1:0 над Уругвай в повторение на четвъртфиналния сблъсък между двата състава от Мондиал 2018. Успехът на домакините обаче бе помрачен от травмата на Килиан Мбапе, който напусна контузен в края на първата част.

Двубоят започна по-добре за петлите и още в четвъртата минута удар на Оливие Жиру мина покрай вратата. След това Матиас Весино не успя да насочи топката в мрежата зад Юго Лорис. Малко след това Мбапе пропусна отличен шанс да открие резултата, когато остана сам срещу Мартин Кампаня, но стреля неточно. Именно сблъсък между двамата бе причината за контузията на 19-годишния талант. Мбапе падна лошо на рамото си и бе изваден принудително.

Дешан: Дано не е зле

„Знаем, че Килиан го боли. Падна лошо и е нормално да изпитва болка. Ще трябва обаче да изчакаме резултатите от прегледите. Надявам се, че не е много зле“, коментира селекционерът Дешан.

Жиру вкарва за Франция от дузпа

Французите продължиха да нападат и без Мбапе и усилията им бяха възнаградени в началото на второто полувреме. Тогава Жиру се разписа след дузпа, отсъдена за игра с ръка на Мартин Касерес. Това бе 33-ия му гол за петлите. Един повече има Давид Трезеге, който е трети във вечната ранглиста на страната. Гостите имаха последна възможност да изравнят чрез резервата Джонатан Родригес, но той не успя.

Така Франция завършва годината с успех. За Уругвай това бе четвърта последователна загуба след пораженията от Южна Корея, Япония и Бразилия.