ПСЖ разби Лион, Мбапе вкара четири – ВИДЕО

ПСЖ разгроми Лион с 5:0 в деветия кръг на шампионата на Франция. В светлината на прожектоите бе Килиан Мбапе, който вкара четири гола и изработи петия. Това бе девета поредна победа за столичани в Лига 1. Лион пък загуби след серия от четири срещи без поражение.

ПСЖ - Лион
Жереми Морел опитва да спре Неймар

Световният шампион изработи дузпа в началните минути на срещата, която бе реализирана от Неймар. След това дойде време за червени картони. Първи бе изгонен Преснел Кимпембе от ПСЖ – в 35-ата минута. В края на първата част към съблеканите пое и Лука Тусар от гостите. Той получи втори жълт картон за нарушение срещу Мбапе.

Мбапе

Головете на Мбапе за 13 минути

Младият нападател на ПСЖ се развихри през второто полувреме и сам наниза четири гола (61`, 66`, 69`, 74`). Така той вече има 11 попадения от началото на сезона в Лига 1.

Столичани имат осем аванс пред втория Лил и 11 пред третия Марсилия.