Юнайтед - Дарби

Дарби изхвърли драматично Юнайтед от Карабао Къп

Манчестър Юнайтед продължи с неубедителното си представяне от началото на сезона. Тимът отпадна още в третия кръг на Карабао Къп, като загуби от Дарби Каунти със 7:8 след изпълнение на дузпи.

Двубоят на „Олд Трафорд“ събра отново постигналите големи успехи в Челси Жозе Моуриньо и Франк Лампард. Рекордьорът по голове за сините от лятото е мениджър на овните. Срещата започна отлично за домакините, които поведоха в резултата още в третата минута. Тогава Хуан Мата завърши технично отлична контраатака, за да вкара за първи път от девет месеца насам. Моуриньо бе направил девет промени в тима, който игра срещу Уулвс през уикенда. Само Лукаку и Лингард бяха запазили местата си. Лампард, в 12-ия си като мениджър, пък не направи нито една промяна в тима, който надви Брентфорд през уикенда.

Юнайтед остава с човек по-малко

След гола червените дяволи се прибраха в своята половина, докато играчите на Дарби спокойно владееха топката. Гостите изравниха в 59-та минута. Тогава взетият под наем от Ливъпул Хари Уилсън се разписа с прекрасно изпълнение от свободен удар. Осем минути по-късно вратарят на Юнайтед Серхио Ромеро игра с ръка извън наказателното поле и получи директен червен картон. При това в първия си мач за сезона. Овните се възползваха от численото си преимущество и в 86-та минута излязоха напред с гол на Джак Мариот.

Червените дяволи изравниха в петата минута на добавеното време. Тогава Маруан Фелайни засече с глава центриране на Диого Дало. Така се стигна до изпълнение на дузпи, като двата тима вкараха по седем поредни изстрела от бялата точка. После удара на защитника на Юнайтед Фил Джоунс бе спасен от Скот Карсън. Любопитно е, че Карсън бе вратар на Ливърпул през 2005-а, когато червените загубиха финала на турнира от Челси на Моуриньо и Лампард.

Франк Лампард

„Шокиран съм. Получихме ранен гол от Юнайтед и играхме изключително добре. Горд съм от отбора. Селекцията беше най-лесното. Играчите бяха супер срещу Брентфорд и заслужаваха да играят на „Олд Трафорд“, обясни Лампард.

Манчестър Сити продължава напред

Напред продължава и тимът на Манчестър Сити, който победи Оксфорд Юнайтед с 3:0. За четвъртия кръг се класираха още Борнемут, Фулъм, Лестър Сити и Кристъл Палас.