Челси - Рен

Челси победи лесно Рен, Вернер повтори Матеус

В група Е Челси и Севиля направиха още една крачка към елиминациите. Сините от Лондон надвиха Рен с 3:0, а испанците се измъчиха за 3:2 над Краснодар. И двата тима имат по седем точки, Рен и Краснодар имат по една.

В Лондон бившият играч на Лайпциг Тимо Вернер вкара две дузпи през първото полувреме за 2:0 При втората Естевао получи червен картон. Вернер стана първият германец, вкарал две дузпи в един мач от турнира от 1987-а година насам. Тогава това направи Лотар Матеус за Байерн срещу Реал Мадрид.  Ейбрахам вкара за 3:0 след почивката. Едуар Менди пък записа шеста суха мрежа в седем мача за сините.

Лошата новина за Челси дойде преди мача. Халфът Кай Хаверц обяви, че е заразен с коронавирус, което означава, че няма да играе и тренира поне 10 дни.

Севиля обърна Краснодар с 10 души

Руският им беше на път да шокира носителя на Лига Европа. Сюлейманов и Берг вкараха за 0:2 още до 21-ата минута. Севиля обаче върна един гол чрез Ракитич в 42-ата минута. В добавеното време на първата част Хесус Навас беше изгонен и домакините останаха с 10 души.

След почивката обаче Севиля натисна и стигна до още два гола. Ен-Несири изравни в 69-ата минута, а само три по-късно отново той завърши обрата.