Лайпциг - ПСЖ

Лайпциг обърна десетима от ПСЖ за 2:1

Лайпциг обърна ПСЖ, за да нанесе втора загуба на френския тим в Шампионската лига. Поражението прати тима на Томас Тухел на предпоследно място в групата. ПСЖ има 3 точки, колкото и Истанбул ББ. Лайпциг и Манчестър Юнайтед имат по шест точки.

Гостите, които бяха без Неймар, Верати и Мбапе, поведоха още в самото начало с гол на Ди Мария. После обаче аржентинецът изпусна дузпа, а домакините изравниха в края на първата част. Юношата на ПСЖ Нкунку вкара за 1:1. След почивката биковете играха много по-силно и заслужено поведоха. Попадението за 2:1 вкара Форсберг от дузпа в 57-ата минута. Десетина минути по-късно Идриса Гей си изпроси глупав втори жълт и съответно червен картон. В добавеното време и Кимпембе беше изгонен и гостите завършиха с 9 души.