Челси - Тотнъм

Челси отказа Тотнъм, победи за Арсенал и Юнайтед

Челси отказа Тотнъм от идеята за титлата, след като победи градския си съперник с 2:0. Шпорите паднаха за втори път тази седмица и изостават вече на 9 точки от лидера Ливърпул. Сините пък показаха, че приказките за криза не са точно истина и заслужено взеха дербито. Така те се доближиха на 7 точки от шпорите, които са близо до това да се окажат въвлечени в яростна битка за Топ 4. Тотнъм има 60 точки, Арсенал – 56, Манчестър Юнайтед – 55, а сините – 53.

През първото полувреме Гонсало Игуаин и Хари Уинкс удариха греди. Педро обаче се разписа в 57-а минута между краката на Лорис за 1:0. Това бе осми гол за Педро през сезона, като половината са в лондонски дербита. Кейн след това можеше да изравни, но не уцели вратата. А в края Трипиър си вкара автогол за 2:0.

Арсенал отнесе Борнемут

Също в Лондон, само че Северен, Арсенал отнесе Борнемут с 5:1. Йозил откри резултата още в 4-а минута, като това бе първи гол за него от октомври насам. После той изведе Мхтарян за 2:0. Грешка позволи на гостите да върнат един гол. Тимът обаче бе далеч от това да сложи край на серията от седем поредни загуби навън. И Косиелни, Обамеянг и Лаказает добавиха по още един гол за крайното 5:1.

Така артилеристите загряха по отличен начин за дербито с Тотнъм през уикенда и за идващия мач с Манчестър Юнайтед.

Лукаку вкара два гола за Юнайтед

Манчестър Юнайтед също беше в Лондон – гост на Кристъл Палас. Ромелу Лукаку вкара два гола за успеха с 3:1 и вече е в Топ 20 на реализаторите на Висшата лига. Червените дяволи бяха без осем титуляри на „Селхърст Парк“, но това не си пролича. Така те вече 14 срещи във Висшата лига нямат загуба.

Джоел Уорд върна един гол в 66-а минута, за да даде надежда на Палас. Ашли Йънг обаче вкара в края, за да сложи точка на спора.