Ливърпул - Уотфорд

Убедителен успех за Ливърпул, труден за Сити

Ливърпул остана на върха в Англия, след като отнесе Уотфорд с 5:0. Мане и Ван Дайк се разписаха по два пъти, Ориги вкара между тях. Така червените вече имат 64 гола във Висшата лига през сезона. А това бе и най-голямата им победа през сезона.

Отборът на Юрген Клоп водеше с 2:0 още до 20-а минута. Мане вкара и двата гола след асистенции на Алекзандър-Арнолд. Първият бе с глава, вторият – с пета.

После Салах удари греда, но Ориги се разписа в 66-а минута за 3:0. В последните минути Ван Дайк добави още две попадения след удари с глава.

Манчестър Сити се измъчи с Уест Хем

По същото време шампионът Манчестър Сити се добра до 1:0 над Уест Хем. Така тимът на Пеп Гуардиола продължава да е на една точка зад Ливърпул. Единственият гол вкара Серхио Агуеро от дузпа в 59-а минута. Това бе 18-о попадение за него в първенството през сезона и общо 25-о във всички турнири. Дузпата бе отсъдена за нарушение на Фелипе Андерсон срещу Бернардо Силва.

До края на двубоя Силва можеше да вкара за 2:0, но Фредерикс изби от голлинията. Стърлинг пък не уцели вратата отблизо.

Домакините тотално доминираха, като удариха и греда чрез Давид Силва. Сити имаше общо 20 удара срещу само 2 на чуковете. Първият точен удар за гостите бе в началото на второто полувреме. Освен това домакините владееха топката в 76% от двубоя.