Бразилия - Колумбия
Снимка: twitter.com/CONMEBOL

Бразилия сбърка, Аржентина разби Уругвай – ВИДЕО

Бразилия изпусна първи точки в квалификациите за Световното първенство в Катар догодина. Тимът на Чите направи 0:0 във визитата си на Колумбия. Досега бразилците имаха девет победи в девет мача. Те обаче продължават да нямат загуба от Колумбия в квалификации.

Бразилия игра по-добре в Баранкийя, но нямаше много чисти шансове за гол. Най-добрите се откриха пред Фред, Рафиня и Антони, но те ги пропуснаха. Така Колумбия стана едва вторият отбор, недопуснал гол в ерата Чите. Първият беше Боливия през 2017-а (също 0:0). Рафиня влезе като резерва в 60-ата минута и чак тогава бразилците наистина натиснаха. Именно той намери Антони за най-чистото положение, но Оспина спаси. Колумбия имаше две възможности да вкара гол, но първо Алисон извади удар на Кинтеро, после Рафаел Боре би над гредата.

Бразилците остават на върха с 28 точки, шест повече от втория Аржентина. Аржентина разби с 3:0 Уругвай в дербито на Рио де ла Плата. Меси откри случайно в 38-ата минута, когато в опит да центрира прати топката в мрежата. Малко по-късно Де Паул направи 2:0 и сложи край на съпротивата на Уругвай. След час игра Лаутаро Мартинес вкара третия гол.

Това е 24-и мач без загуба за Аржентина. Рекордът на тима е 33 срещи между 1991 и 1993-а.