Меси, ПСЖ - Манчестър Сити
Снимка: twitter.com/ChampionsLeague

Меси вкара първия си гол за ПСЖ при 2:0 над Сити

Лионел Меси вкара първия си гол за ПСЖ при успеха с 2:0 над Манчестър Сити. Победата е първа за френския тим в турнира този сезон. Двата тима направиха отличен спектакъл, като Сити изпусна куп шансове за гол, а удари и две греди.

Идриса Гей откри още в осмата минута. Той се възползва от центриране на Мбапе и със силен шут прати топката в мрежата. В 27-ата минута Стърлинг удари напречната греда, а при добавката Бернардо Силва направи същото. До почивката тимът на Пеп Гуардиола изпусна още две възможности да изравни.

След паузата шампионът на Англия продължи да напада. Де Бройне отправи опасен удар, но не уцели вратата. После Донарума, записал дебют в турнира, извади шут на Марез.

После дойде моментът на Лионел Меси. Той проби отляво, направи двойно подаване с Мбапе и простреля Едерсон за 2:0. Голът му падна в 74-ата минута. Попадението е седмо в кариерата му срещу Сити. Освен това той има голове вече в 16-и пореден сезон в турнира. Меси има общо 121 попадения в Шампионската лига, от които 120 са за Барселона.

В другата среща в групата Брюж обърна Лайпциг с 2:1 като гост. Така ПСЖ и белгийският тим водят с по 4 точки, Сити има три, а Лайпциг е без точка.