Борусия Дортмунд - Байерн
Снимка: twitter.com/fcbayern

Байерн спечели в Дортмунд с два гола на Левандовски

Байерн спечели сблъсъка на върха в Бундеслигата срещу Борусия Дортмунд с 3:2. Шампионът повече с четири точки след успеха в Дортмунд – 34 срещу 30. Двубоят беше много оспорван, красив и на моменти – доста нервен.

Борусия беше в серия от 11 поредни домакински победи и поведе още в петата минута чрез Юлиан Бранд. Байерн обаче изравни много бързо – още в деветата минута чрез Роберт Левандовски. В края на полувремето Кингсли Коман вкара за 1:2. След паузата обаче Ерлинг Холанд изравни – 2:2. Той вкара след пас на Белингам – негова пета асистенция през сезона.

В 77-ата минута Левандовски вкара за втори път. Той реализира от дузпа, отсъдена чрез ВАР за игра с ръка на Матс Хумелс. Заради протести треньорът на жълто-черните Марко Розе беше изгонен с втори жълт картон. Първият му беше вдигнат пак заради протест – заради неотсъдена дузпа в полза на Борусия.

С вторият си гол Левандовски събра 66 попадения в 55 мача през 2021-а. Освен това той има вече 118 гола във визити в Бундеслигата. Това е нов рекорд на първенството.

В 65-ата минута се случи най-неприятният момент в мача. Бранд и Упамекано си удариха главите. Бранд загуби съзнание за кратко, но се свести.

Реферът отсъди 10 минути добавено време, като в тях Байерн имаше отличен шанс за четвърти гол. Корентен Толисо обаче не уцели празната врата с удар от далечна дистанция.