Байерн - Локомотив Москва

Байерн победи Локомотив, Атлетико – Залцбург

Носителят на трофея от Шампионската лига – Байерн – завърши с победа груповата фаза. Баварците се справиха с Локомотив Москва с 2:0. При това те бяха без голмайстора си Роберт Левандовски. Полякът получи почивка заради лека травма.

Байерн имаше тотално превъзходство, но Зюле, Гнабри и Сане не успяха да преодолеят Гийермне. Все пак след час игра Зюле засече центриране на Коста и вкара за 1:0. Десет минути преди края Чупо-Мотинг покачи на 2:0. Това беше неговият първи гол за Байерн в Шампионската лига.

Атлетико се добра до второто място

Тимът на Ханзи Флик завърши с 16 точки груповата фаза, логично като първи в класирането. Втори е Атлетико Мадрид с 9 точки. Дюшекчиите взеха визитата си на Залцбург с 2:0 и оставиха австрийския тим трети с 4 точки. Ермосо изведе Атлетико напред малко преди почивката. След нея Бериша удари греда за домакините. В края обаче Караско вкара за 0:2.

Локомотив остана последен в групата с 3 точки.