Атлетико Мадрид - Барселона

Атлетико победи Барса, Пике се контузи – ВИДЕО

Атлетико Мадрид надви Барселона с 1:0 в ключовия мач от 10-и кръг на Ла Лига. Срещата се проведе на стадион „Уанда Метрополитано“ в Мадрид. Победата е първа за дюшекчиите като домакин на каталунците от 10 години насам.

Единственият гол падна в допълнителните минути на първото полувреме след грешка на вратаря Марк-Андре тер Стеген. 28-годишният германец излезе крайно неразчетено извън наказателното си поле и бе преодолян от Яник Караско, който от близо 30 метра прати топката в опразнената врата.

През второто полувреме травма получи Жерар Пике. Защитникът има проблем в дясното коляно. Все още не е ясно колко точно ще отсъства той. Според някои информации Пике може да не играе в следващите шест месеца.

Атлетико Мадрид е на второ място в класирането с 20 точки, колкото има и лидерът Реал Сосиедад. Барселона на десето с 11 точки. Барса регистрира най-лошия си старт на сезон от 29 години насам. Тогава обаче каталунците съумяха да триумфират с титлата, изпреварвайки Реал Мадрид с една точка.