Барселона купа

Барселона взе първи трофей с Куман

Барселона вдигна Купата на Краля за 31-и път в историята си. Това стана факт след разгромно 4:0 над Атлетик Билбао на финала. Трофеят е първи за каталунците с Роналд Куман като треньор и първи за клуба от 2019-а. Баските пък паднаха за втори път за две седмици в спора за трофея. Те загубиха този от миналия сезон с 0:1 от Реал Сосиедад.

Първото полувреме премина изцяло под диктовката на Барселона. Жълто-червените имаха доста положения, но ги пропуснаха до едно. Атлетик пък успя да отправи само един неубедителен удар към вратата на Тер Стеген.

Второто полувреме започна в същото темпо и пълно надмощие на Барса. То най-накрая доведе до гол в 60-ата минута – 1:0. Автор на попадението беше Антоан Гризман, възползвал се от пас на Френки де Йонг. Само три минути по-късно самият Де Йонг отбеляза след асистенция на Жорди Алба.

В 68-ата минута Лео Меси напомни за най-добрите си моменти с гол в типично негов стил за 3:0. Само 4 минути по-късно Меси омагьоса всички за 4:0. След комбинация с Жорди Алба той прати топката покрай трима защитници и зад Симон. После Гризман набързо отново порази вратата на баските, но ВАР отсъди засада.