Байерн - Шалке 04

Байерн разцепи Шалке с 8:0 на старта на Бундеслигата

Шампионът Байерн унищожи Шалке 04 в първия мач от новия сезон в Бундеслигата. Баварците разгромиха кралскосините с 8:0. Това е и нов рекорд на Бундеслигата за двубоя на откриването.

Европейският шампион водеше „само“ с 3:0 на почивката, но после добави още пет гола. Серж Гнабри отбеляза хеттрик, обичайните заподозрени Мюлер и Левандовски вкараха по веднъж. Новопривлеченият Лирой Сане също се разписа, а освен това добави и две асистенции срещу бившия си клуб. Горецка също наказа бившия си клуб. Освен това гол вкара и 17-годишният младок Джамал Мусиала. Той стана най-младият голмайстор в историята на клуба в Бундеслигата.

Предишната най-голяма победа на колоса от Мюнхен пак беше 8:0 – над Хамбургер през февруари 2017-а.

Преди двубоя Ханзи Флик и Роберт Левандовски получиха наградите си за треньор и играч на миналия сезон. 40 секунди след началото на двубоя Шалке 04 стигна до първото положение през новия сезон. И оттам нататък Байерн нямаше спиране. Гнабри вкара за 1:0 след пас на Кимих в четвъртата минута. Веднага след това домакините изпуснаха отлична възможност за втори гол. Но не трябваше да чакат много дълго за него. В 19-ата минута Мюлер изведе Горецка и той направи 2:0. В 31-ата минута Кабак фаулира Левандовски в наказателното поле. А полският национал реализира отсъдената дузпа за 3:0. До почивката баварците имаха още две положения, но аристократично ги пропиляха.

Байерн е безмилостен след почивката

Само две минути след началото на втората част Гнабри вкара за 4:0. Този път асистенцията беше на Сане. Малко след това Ханзи Флик смени Горецка, за да му даде почивка за мача за Суперкупата на Европа срещу Севиля. Вместо него влезе Толисо. След час игра комбинацията Сане – Гнабри доведе до нов гол във вратата на Шалке – 5:0. После Ралф Ферман спаси две положения, но десет минути по-късно се разписа и Томас Мюлер – 6:0. Асистенцията на Левандовски пък бе след пас с пета. Още в следващата атака обърканите кралскосини бяха наказани отново. Кимих изведе Сане и той спокойно реализира за 7:0.

Ханзи Флик извади Боатенг, Гнабри и Сане и пусна вместо тях Крис Ричардс, Микаел Кюзанс и Джамал Мусиала. И последният вкара след нова асистенция на Левандовски за 8:0.