Аржентина - Венецуела

Аржентина срещу Бразилия в Копа Америка – ВИДЕО

Аржентина си уреди сблъсък с Бразилия на полуфинал в Копа Америка, след като победи Венецуела с 2:0. Ден по-рано и Бразилия се класира напред след дузпи срещу Парагвай.

Лео Меси отново не вкара гол, но двукратния световен шампион игра много силно. Натискът на тима даде резултат още в деветата минута. Агуеро стреля след корнер, а Лаутаро Мартинес продължи ефектно с пета за 1:0. За него това бе втори гол в турнира.

Последваха силни минути за ВАР-системата и рефера Уилмар Ролдан, който на три пъти не отсъди дузпа. Два пъти аржентинците, поискаха такава, веднъж – техният съперник. И в трите случая – за игра с ръка.

След почивката Аржентина продължи да напада. Лаутаро Мартинес бе близо до втори гол, но ударът му срещна гредата. Малко по-късно Венецуела имаше нови претенции за дузпа, но ВАР-системата отново показа, че дузпа няма. В 74-а минута албиселесте стигна до втори гол. Агуеро стреля, вратарят изби лошо и притичалия Джовани Ло Селсо реализира за 2:0.