Бразилия

Бразилия е на полуфинал след дузпи – ВИДЕО

Бразилия победи Парагвай с 4:3 след изпълнение на дузпи и се класира за полуфиналите на Копа Америка. Редовното време завърши без отбелязан гол. Според правилника, на четвъртфиналите няма продължения и се минава направо към дузпи. Парагвай изпусна още първата – Алисон спаси удара на Гомес. После трима бразилци и трима парагвайци вкараха. Фирмино обаче изпусна четвъртата дузпа, като дори не уцели вратата. Дерлей Гонсалес направи същото, а решителният 11-метров удар бе реализиран от Габриел Жезус.

Четвърти пореден мач за Бразилия без допуснат гол

Селесао записа четвърти пореден мач без допуснат гол. Подобно нещо не се е случвало от 1991-а. Тогава, в комбинация с 1989-а, тимът бе в серия от осем сухи мрежи.

Сблъсъкът в Порто Алегре обаче можеше да бъде спечелен и в редовното време. В 54-ата минута съдията свири дузпа в полза на домакините. Но след като изгледа видеоповторенията, отсъди пряк свободен удар и изгони защитника на парагвайците Фабиан Балбуена.

Въпреки че игра почти 40 минути с човек повече селесао не успя да вкара гол на съперника си. Не че домакините не се постараха – те имаха 26 удара към вратата.

На полуфинала Бразилия очаква победителя от сблъсъла между Венецуела и Аржентина.