Себастиан Алер, Аякс - Бешикташ
Снимка: twitter.com/AFCAjax

Алер постави рекорд на Шампионската лига, Шахтьор спря Интер

Нападателят на Аякс Себастиан Алер постави нов рекорд на Шампионската лига. Той вкара веднъж при успеха на колоса от Амстердам над Бешикташ с 2:0. Така Алер вече има пет гола в първите си два мача в турнира. Французинът се разписа четири пъти преди седмици при 5:1 над Спортинг.

Иначе Аякс откри резултата в 17-ата минута. Тогава Душан Тадич направи великолепен самостоятен пробив и пусна към Берхюис за 1:0. Берхюис пък асистира на Алер за втория гол в 43-ата минута.  Аякс имаше тотално превъзходство, докато гостите завършиха без точен удар.

Шахтьор спря Интер с 0:0

Шампионът на Италия Интер остава без победа в турнира след 0:0 с Шахтьор Донецк. Италианският гранд игра по-силно, но така и не вкара гол. През първото полувреме Барела удари греда. После пък капитанът Андрей Пятов направи няколко ключови спасявания. 37-годишният ветеран извади удари на Хоакин Кореа и Стефан Де Фрай.

Иначе Шахтьор задържаше по-дълго топката, но без да има особено опасни атаки.