ПСЖ разби Монако и пак триумфира с Купата на Лигата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Пари Сен Жермен спечели Купата на лигата във Франция. Тази вечер парижани надиграха на финала Монако с 4:1 и така за четвърта поредна година прибират трофея във витрината си. Юлиан Дракслер откри резултата още в 4-ата минута, но Тома Лемар изравни в 27-ата. Анхел ди Мария в 44-ата и Единсон Кавани в 55-ата и 90-ата минута обаче решиха всичко в полза на столичани. Това е рекорден 7-ми трофей за парижани, докато Монако ще остане само с 1 отличие и вече 3 загубени финала в турнира.

Мачът стартира отлично за ПСЖ, който още в 4-ата минута взе преднина в мача. Марко Верати пусна прекрасен извеждащ пас за Анхел ди Мария, той пък продължи към Дракслер, за когото бе лесно да се разпише. В ситуацията останаха сериозни съмнения за засада.

В 10-ата минута Камил Глик стреля неточно с глава, а в 24-ата минута след центриране от корнер и Валер Жермен отправи удар с глава, но топката мина до гредата. В 27-ата минута монегаските успяха да изравнят след хубава атака. Тома Лемар получи непокрит на границата на наказателното поле и със силен удар не остави шанс на вратаря за 1:1.

В 44-ата минута обаче защитата на Монако остави Ди Мария непокрит и той се разписа след асистенция на Дракслер.

Още в началото на втората част ПСЖ вкара и трети гол. Кавани получи удобно центриране и със страхотен шут от воле прати топката в близкия ъгъл за 1:3.

В 78-ата минута Монако пропусна да намали резултата след като удар на Сидибе мина покрай гредата.  В 90-ата минута поредна грешка в отбраната на Монако позволи на Ди Мария да открадне една топка и да центрира за Кавани, който от движение засече кълбото в мрежата за крайното 1:4.