Лестър - Астън Вила

Астън Вила удари Лестър за четвърта поредна победа

Астън Вила остана единственият отбор във Висшата лига със 100-процентов актив от началото на сезона. Вила взе дербито с Лестър Сити с 1:0 в късния мач в неделя.

Двубоят на „Кинг Пауър Стейдиъм“ бе равностоен, като и двата тима имаха своите положения. Те обаче бяха пропуснати и по всичко изглеждаше, че така и няма да се стигне до гол. Това щеше дае първо нулево равенство през сезона. В 91-ата минута обаче новото попълнение Рос Баркли вкара с точен изстрел от далечно разстояние за 0:1. Баркли се разписа във втори пореден мач.

„През седмицата не беше ясно дали ще играя. Докторът обаче не вдигна на крака и ми каза, че ще вкарам гол. Така и стана, затова ми посвещавам гола“, заяви Баркли.

Така Астън Вила записа четвърти пореден успех от старта – нещо,което не се е случвало от 90 години. Тимът на Дийн Смит се изкачи до второ място в класирането с 12 точки. Лисиците записаха второ поредно поражение и останаха четвърти с актив от 9 точки.