epa05809127 Valencia's Italian forward Simone Zaza (L) in action against Real Madrid's defender Sergio Ramos (R) during the Spanish Primera Division soccer match between Valencia CF and Real Madrid at Mestalla Stadium in Valencia, eastern Spain, 22 February 2017. EPA/KAI FOERSTERLING

Валенсия удари лошо лидера Реал (ВИДЕО+СНИМКИ)

Валенсия постигна победа с 2:1 над лидера в класирането на Примера Дивисион Реал (Мадрид) в отложен мач от 16-ия кръг. Симоне Дзадза откри резултата в четвъртата минута след великолепно изпълнение, друго ново попълнение от зимата Фабиан Ореяна удвои в деветата минута. В 44-ата Кристиано намали с 15-тия си гол за сезона. Това бе едва втора загуба за тима на Зинедин Зидан, който остава на върха в класирането с точка повече от Барселона, но и мач по-малко. Валенския се придвижва до 13-ата позиция.

Valencia CF vs Real Madrid

В четвъртата минута бившият играч на Барселона Мунир центрира отдясно, Дзадза овладя на гърди с гръб към вратата и с прекрасно завъртане изпрати топката от въздуха от около 15 метра, намирайки далечния горен ъгъл – 1:0. Това беше истински шедьовър от левия крак на италианеца.

Пет минути по-късно домакините удариха за втори път след отлична контра. Нани получи отляво и правилно видя включилия се Ореяна, който не нанесе най-добрия изстрел по земя, но пък промуши топката между краката на Кейлор Навас и това означаваше гол – 2:0.

В 21-ата Бензема завъртя прекрасно топката от 20 метра, ала Диего Алвеш съумя да избие над гредата. В 30-ата Даниел Парехо завъртя топката над стената, но Навас успя да стигне навреме и да избие.

В 37-ата Луиш Нани напомни за най-добрите си години с чудесен рейд отляво, върна назад топлката и последва бомбен удар на Парехо – далеч от целта. При тази ситуация португалският футболист на „лос че“ получи контузия.

epa05809072 Real Madrid's (L-R) Toni Kroos, Raphael Varane, Cristiano Ronaldo, and Karim Benzema in action against Valencia's Eliaquim Mangala (R) during the Spanish Primera Division soccer match between Valencia CF and Real Madrid at Mestalla Stadium in Valencia, eastern Spain, 22 February 2017. EPA/KAI FOERSTERLING

В 44-ата гостите вкараха гол след страхотно изпълнение с глава на Кристиано Роналдо. Марсело центрира, португалецът се изстреля нагоре, не остави шансове на пазача си и насочи в близкия ъгъл, преодолявайки Алвеш.

С началото на втората част. Домакините бяха подложени на унищожителен натиск в рамките на четвърт час. В 54-ата минута Кристиано падна в наказателното поле, но съдията прецени, че няма дузпа след схватка между португалеца и Мангала. В 61-ата Парехо като на шега навлезе по аутлинията и реши да стреля – Навас внимаваше.

В края мадридчани натиснаха още по-мощно. В 87-ата Енцо Перес едва не си вкара автогол, след като изрита топката нагоре и тя можеше да прехвърли Алвеш. Съдията се застрахова и назначи нарушение в атака. В 89-ата Рамос шутира от 19 метра след избита топка и не намери очертанията на вратата. В 90-ата Бейл спечели въздушната битка при корнер, но имаше малшанса да стреля с глава в статичния крак на Перес. Тимът на Воро оцеля и взе трите точки.