Удинезе - Ювентус

Удинезе не позволи на Ювентус да стане шампион – ВИДЕО

Удинезе не позволи на Ювентус да стане шампион в този кръг, след като спечели с 2:1 срещу колоса от Торино. Тимът на Маурицио Сари днес закръгли на 3000 дните, в които е шампион на Серия А. Юве може да удължи периода с още година, ако спечели един от трите си мача до края или вторият Аталанта се издъни. Този уикенд Ювентус играе със Сампдория. Тимът на Сари обаче има само една победа в пет кръга.

Гостите поведоха в Удине чрез Де Лихт, който се разписа в 42-ата минута. Още в началото на второто полувреме обаче Илия Несторовски изравни. А в добавеното време Секо Фофана вкара за 2:1 в полза на Удинезе. Фофана тръгна от средата на терена, надбяга Алекс Сандро, излъга Де Лихт и простреля Счесни.

„Бяхме объркани и нервни. Платихме скъпо за липсата на ред след силното първо полувреме. Искахме да спечелим на всяка цена и рискувахме – затова загубихме. На този етап от сезона е трудно, но опитахме, макар да загубихме агресия. Трудно е да си на върха през всичките 90 минути. И физически, и психически. Мачовете са странни и импулсът се сменя много бързо. Психическата умора е повече от физическата“, обясни Сари.

Имобиле изпревари Роналдо при голмайсторите

В другия късен мач Лацио победи Каляри с 2:1. Така орлите си гарантираха място в Топ 4 и съответно – участие в Шампионската лига. Единият от головете за столичани вкара Чиро Имобиле. Така той има вече 31 през сезона – един повече от Кристиано Роналдо.