Тийнейджър зарадва Уест Хем в дербито с Арсенал

Деклан Райс, Уест Хем
Деклан Райс (в средата) празнува успеха на Уест Хем

Младата звезда на Уест Хем Деклан Райс бе големият герой в лондонското дерби с Арсенал от 22-ия кръг на Висшата лига. Той вкара гола за победата с 1:0. Тимът на Маурисио Пелегрини направи силен мач и заслужено стигна до трите точки.

През първата част домакините доминираха, но пропуснаха няколко добри възможности. Арнаутович, Насри и Фелипе Андерсон не успяха да реализират.

19-годишният Райс бележи за Уест Хем

Чуковете все пак стигнаха до попадение две минути след почивката. Тогава се разписа 19-годишният Райс се разписа с точен изстрел от средно разстояние. Той се възползва от подаване на новото попълнение Самир Насри, който е бивш играч на артилеристите. Това бе първи гол за Райс в елита. И отличен подарък за 20-я му рожден ден, който е в понеделник.

Гол за Арсенал е правилно отменен

В оставащото време тимът на Унай Емери се опита да се върне в мача, но бе безидеен в атака. В продължението Арсенал все пак стигна до гол чрез Лоран Косиелни, но той правилно бе отменен за засада. Така артилеристите не успяха да вкарат гол за първи път от първия кръг насам.

В крайна сметка Уест Хем се поздрави с успеха и се изкачи до осмо място в класирането с 31 точки. И отпразнува подобаващо 50-ия си мач на „Лондон Стейдиъм“. Арсенал записа пето поражение от началото на сезона и заема пето място в подреждането с актив от 41 точки.