След грешките на Кариус: „Ливърпул“ в търсене на нов вратар

Кошмарният мач на вратаря Лорис Кариус за „Ливърпул“ при загубения финал от „Реал“ Мадрид с 1:3 едва ли скоро ще бъде забравен от мърсисайдци. Логично ръководството на клуба вече търси нов страж, а германецът може да стане дори трети избор.

След срещата английските медии веднага спекулираха варианти за заместник на вратаря.

Един от тях е стражът на „Рома“ Алисон.

Бразилецът е изиграл през сезона 37 мача в Италия и е допуснал 28 попадения, което прави по по-малко от гол на среща. 25-годишният футболист преди това се е подвизавал в „Интернасионал“, а изглежда, че е сред забелязаните на Юрген Клоп.

Римляните обаче няма да се разделят с бразилския национал срещу по-малко от 70 млн. евро.

Друго от интересните имена, които се свързват с „Анфийлд“, е това на Ян Облак – словенският вратар на „Атлетико“ Мадрид.

Стражът изиграва един от най-силните си сезони с фланелката на „дюшекчиите“, като през настоящата кампания е пропуснал само една среща от испанското първенство.

В щаба на „Ливърпул“ следят изкъсо и ситуацията с 19-годишния вратар на „Милан“ Джанлуиджи Донарума.

Италианецът се превърна в неизменна част от „росонерите“, като няма пропусната игрова минута от сезона в „Серия А“. Все още обаче не е ясно бъдещето на футболиста, тъй като той намекна на няколко пъти, че иска да бъде трансфериран.