Сампдория спря серия на Юве от четири победи в Серия А (ВИДЕО)

Сампдория надделя над Ювентус с 3:2 в среща от 13-и кръг на Серия А, която се игра в Генуа. Всичките пет гола паднаха през второто полувреме на мача.

Колумбиецът Дуван Сапата с глава даде преднина на домакините в 52-ата минута, уругвайският му съотборник Лукас Торейра покачи на 2:0 в 71-ата, а осем минути по-късно Джанмарко Ферари направи резултата класически в полза на Сампдория. В допълнителното време Гонсало Игуаин от дузпа и Пауло Дибала помогнаха на Юве да намали преднината, но за нещо повече нямаше време.

„Старата госпожа“ прекъсна серия от четири поредни победи, а поражението е второ за отбора от началото на първенството. Юве изостава с 4 точки от лидера Наполи, който в събота се наложи над Милан с 2:1.